My Favorite Movies


  sweetab23's Rating My Rating
1
Lust, Caution 2007,  NC-17)
2
Iron Man 2008,  PG-13)
3
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008,  PG-13)
4
The Other Boleyn Girl 2008,  PG-13)
5
300 2007,  R)
300
Very good action movie! Shows the importance of protecting one's homeland
6
Casino 1995,  R)
7
Chocolat 2000,  PG-13)
8
Clueless 1995,  PG-13)
9
I Am Legend 2007,  PG-13)
10
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
great love story
11
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
12
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Wonderful love story
13
Scarface 1983,  R)
Scarface
The original gangsta movie.
14
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Brilliant climax scenes
15
Twilight 2008,  PG-13)
16
Aristocrats 1999,  Unrated)
17
Coco Chanel 2008,  PG)
18
Angels and Insects 1995,  R)
19
Obsessed 2009,  PG-13)
Obsessed
That girl was crazy. Reminds me of fatal attraction.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments