My Favorite Movies
Do you enjoy?
| sweeptheleg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 2 |
This Is Spinal Tap 1984, R) |
|
| 3 |
Deadbeat at Dawn 1990, R) |
|
| 4 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 5 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 6 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 7 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 8 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 9 |
Land of the Dead 2005, R) |
|
| 10 |
Day of the Dead 1985, Unrated) |
|
| 11 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 12 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 14 |
Rushmore 1998, R) |
|
| 15 |
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004, R) |
|
| 16 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 18 |
Nacho Libre 2006, PG) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |





















