My Favorite Movies
| swatchgirl1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 2 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 3 |
Dark Blue World (Tmavomodrý svet) 2001, R) |
|
| 4 |
Lust, Caution 2007, NC-17) |
|
| 5 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 6 |
El Mariachi 2001, R) |
|
| 7 |
It Could Happen to You 1994, PG) |
|
| 8 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 10 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 11 |
Chicken Run 2000, G) |
|
| 12 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 13 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 14 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 15 |
Fame 1980, R) |
|
| 16 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 17 |
A Very Long Engagement 2004, R) |
|
| 18 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |


















