My Favorite Movies


  suzziesue's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
The Godfather, Part III 1990,  R)
4
Scarface 1983,  R)
5
Casino Royale 2006,  PG-13)
6
American Pie 1999,  R)
7
American Pie 2 2001,  R)
8
American Wedding 2003,  R)
9
Scary Movie 2000,  R)
10
Scary Movie 2 2001,  R)
11
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
12
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
13
Rocky 1976,  PG)
14
Rocky II 1979,  PG)
15
Rocky Balboa 2006,  PG)
16
Rocky IV 1985,  PG)
17
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
18
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
19
Forrest Gump 1994,  PG-13)
20
Madagascar 2005,  PG)
21
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
22
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
23
The Exorcist 1973,  R)
24
The Lost Boys 1987,  R)
25
The Goonies 1985,  PG)
26
The Ring 2002,  PG-13)
27
The Ring Two 2005,  PG-13)
28
A Bear's Christmas Tail 2004,  Unrated)
29
Snow Dogs 2002,  PG)
30
Home Alone 1990,  PG)
31
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments