Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  suzannamunoz's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
Love and Basketball 2000,  PG-13)
3
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
Behind Enemy Lines
Love this movie.. not a person to really watch movies over and over.. but this is one that I do!
4
Something New 2006,  PG-13)
5
Set It Off 1996,  R)
Set It Off
Never wanted to rob a bank... but DAMN! Love this movie!
6
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
7
ATL 2006,  PG-13)
8
Boyz n the Hood 1991,  R)
9
8 Mile 2002,  R)
10
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
11
Pretty Woman 1990,  R)
12
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
13
The Wizard of Oz 1939,  G)
14
Love Actually 2003,  R)
15
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
16
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
17
Cinderella 1950,  G)
Cinderella
Every little girls fantasy! Love Cinderella
18
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
Love the music in this movie. My cousin Sarah & I used to watch this movie everyday!
19
Carrie 1976,  R)
Carrie
They're all gonna laugh @ u!!!
20
Last Holiday 2006,  PG-13)
21
The Devil's Advocate 1997,  R)
The Devil's Advocate
Vanity!!! Its my favorite sin!
22
Guess Who 2005,  PG-13)
23
My Boss's Daughter 2003,  PG-13)
24
Just Married 2003,  PG-13)
25
Antwone Fisher 2002,  PG-13)
Antwone Fisher
LOVE LOVE LOVE THIS MOVIE.
26
Malcolm X 1992,  PG)
27
John Q 2001,  PG-13)
28
Bad Boys 1995,  R)
29
Bad Boys II 2003,  R)
30
Open Mic 2000,  Unrated)
Open Mic
LOVE ALMOST ANY STAND UP COMEDY!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments