My Favorite Movies
Love comedies the best, Jack Black, Owen Wilson, Seth Rogen, Marx Brothers and Mae West. But can't forget Sam Elliot, Marlon Brando et all.
| susie185716's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 3 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 4 |
The Sacketts (The Daybreakers) 1979, Unrated) |
|
| 5 |
She Done Him Wrong 1933, Unrated) |
|
| 6 |
Belle of the Nineties 1934, Unrated) |
|
| 7 |
Klondike Annie 1936, Unrated) |
|
| 8 |
A Night at the Opera 1935, Unrated) |
|
| 9 |
Horse Feathers 1932, Unrated) |
|
| 10 |
Duck Soup 1933, Unrated) |
|
| 11 |
Pineapple Express 2008, R) |
|
| 12 |
Knocked Up 2007, R) |











