My Favorite Movies


  surfgurl11's Rating My Rating
1
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
I LOVE STOMP THE YARD!! its only about one of my FAVORITE MOVIES EVER!!!.....and if you loved...or even liked you got served you would love stomp the yard even more!......
2
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
This is deff one of the BEST MOVIES EVER!!......It was sooo good! It had action, suspence, romance, commedy, horror!...It had it all! and Shia LaBeouf to top it off! .....I LOVE SHIA LaBEOUF!!!
3
Stick It 2006,  PG)
4
Bring It On 2000,  PG-13)
5
The Hot Chick 2002,  PG-13)
6
Step Up 2006,  PG-13)
7
She's the Man 2006,  PG-13)
8
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
A Night at the Roxbury
This Movie Is absolutly hillarious! If you LOVE comedies then you will LOVE it! It's not just a guy movie....I mean I LOVED it! lol
9
The Sandlot 1993,  PG)
10
American Pie 2 2001,  R)
11
Mean Girls 2004,  PG-13)
12
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
13
Accepted 2006,  PG-13)
14
Coach Carter 2005,  PG-13)
15
You Got Served 2004,  PG-13)
16
Drumline 2002,  PG-13)
17
The Longest Yard 2005,  PG-13)
18
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
This is an extremely romantic movie! It has even made guy cry! I sugest you watch it with any girl/boyfriend! lol
19
What a Girl Wants 2003,  PG)
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
21
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
22
Holes 2003,  PG)
23
The Goonies 1985,  PG)
24
Not Another Teen Movie 2001,  R)
25
Grease 1978,  PG)
26
Romy and Michele's High School Reunion 1997,  R)
27
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
28
The Boondock Saints 2000,  R)
29
White Chicks 2004,  PG-13)
30
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
31
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
32
Batman Begins 2005,  PG-13)
33
Remember the Titans 2000,  PG)
34
Peter Pan 1953,  G)
35
Cinderella 1950,  G)
36
Joe Dirt 2001,  PG-13)
37
The Blues Brothers 1980,  R)
38
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
39
Hitch 2005,  PG-13)
40
Schindler's List 1993,  R)
41
Uncle Buck 1989,  PG)
42
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments