Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  surferchick05's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
one of my favorites
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
very good movie lotsa action but not as quite as good as the first....cant wait till the 3rd lol
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Very good just as good as the second if not better but the first is still the best.It was very long although I was enjoying it so much I didnt even notice.
4
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
awsome movie I loved it wow channing tatum is HOTT
5
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
very good movie but i did expect it to be a little different also the movie is mostly aimed at younger teens
6
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
cool movie it had some hilarious parts in it lol
7
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
Really good movie liked it way better than I thought I would!!
8
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
9
Stick It 2006,  PG)
Stick It
good movie it was funny
10
Bring It On 2000,  PG-13)
11
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
great movie but kinda sad at the same time
12
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
13
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
14
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
really funny its a great movie for just about everyone even sum guy might like it
15
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
16
Open Season 2006,  PG)
Open Season
It's really funny I liked it alot but it was a pretty short movie
17
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
great movie
18
Blue Crush 2002,  PG-13)
Blue Crush
great movie espesially if u like surfing which i do
19
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
quite funny lotsa laughs
20
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
21
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
good movie better than the second the first was the best
22
Tuck Everlasting 2002,  PG)
Tuck Everlasting
a romantic,funny and sad movie great for the whole family
23
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
a great chick flick
24
Secondhand Lions 2003,  PG)
Secondhand Lions
really funny i suggest going and seeing it
25
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
really good movie one of the best

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments