My Favorite Movies
| superlover509's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Siwore (Il Mare) 2000, Unrated) |
|
| 3 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 4 |
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) 2008, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
October Sky 1999, PG) |
|
| 7 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 8 |
Love Letter 1995, PG) |
|
| 9 |
Butterfly Lovers (Leung juk) 1994, Unrated) |
|
| 10 |
Hua yue jia qi (Love in the Time of Twilight) 1995, Unrated) |







