Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  superkorreo's Rating My Rating
1
Platoon 1986,  R)
2
Apocalypse Now 1979,  R)
3
The Godfather 1972,  R)
4
The Godfather, Part II 1974,  R)
5
The Godfather, Part III 1990,  R)
6
El Padrino:Latin Godfather 2004,  R)
7
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
8
Blood For Dracula 2005,  R)
9
Carlito's Way: Rise to Power 2005,  R)
10
The Way of the Gun 2000,  R)
11
Ghost Dog - The Way of the Samurai 1999,  R)
12
Bad Religion - Along the Way 1992,  Unrated)
13
Elvis: That's the Way It Is 1999,  PG)
14
A Clockwork Orange 1971,  R)
15
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
16
Seven (Se7en) 1995,  R)
17
The Unforgiven 1960,  Unrated)
18
Unforgiven 1992,  R)
19
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
20
Boyz n the Hood 1991,  R)
21
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments