My Favorite Movies


  Supergal2007's Rating My Rating
1
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
2
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
3
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
4
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
5
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
Want
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Have the Box verson
7
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Want
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Want
9
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Want the DVD
10
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
Want
11
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Want DVD
12
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
Have
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Cryed
14
Lethal Weapon 1987,  R)
15
Lethal Weapon 4 1998,  R)
16
Lethal Weapon 3 1992,  R)
17
Lethal Weapon 2 1989,  R)
18
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
19
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Have
20
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Loved!!!
21
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Have
22
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
Loved
23
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
Loved
24
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Loved
25
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Loved
26
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
Want
27
The Matrix Reloaded 2003,  R)
28
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
30
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
31
Shrek 2001,  PG)
32
Shrek the Third 2007,  PG)
33
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
34
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
35
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
36
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
37
Mean Girls 2004,  PG-13)
38
Step Up 2006,  PG-13)
39
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
40
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
The Book is better
41
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
42
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
43
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
44
Grease 1978,  PG)
45
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
46
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
47
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
48
She's the Man 2006,  PG-13)
49
Happy Feet 2006,  PG)
50
High School Musical 2006,  G)
51
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
52
Click 2006,  PG-13)
53
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Want the Box verison
54
Ghost Rider 2007,  PG-13)
55
Die Hard 1988,  R)
56
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
57
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
58
Beauty and the Beast: A Latter-Day Tale 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments