My Favorite Movies
| sunshine67's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
My Girl 1991, PG) |
|
| 3 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 4 |
The Parent Trap 1998, PG) |
|
| 5 |
Grease 1978, PG) |
|
| 6 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 7 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Now and Then 1995, PG-13) |
|
| 9 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 10 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 11 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 12 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Without A Paddle 2004, PG-13) |
|
| 15 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 16 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 17 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 19 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 20 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 21 |
Red Eye 2005, PG-13) |





















