My Favorite Movies


  Sunflower992's Rating My Rating
1
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
Was touching in many ways!
2
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
I loved it especially the Baby jesus version
3
Flicka 2006,  PG)
Flicka
very good with Tim McGraw!
4
Derailed 2005,  R)
Derailed
I find Clive Owen cute!...well kinda
5
White Oleander 2002,  PG-13)
White Oleander
very touching story about a girl being taken away from her mother because of a murder her mother committed.
6
In Good Company 2004,  PG-13)
In Good Company
Sweet story and Topher Grace is amazing and tender- hearted
7
Premonition 2007,  PG-13)
Premonition
I loved Julian McMahon inthis thriller/mystery.
8
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
I like Antonio Banderas he is hot! I wanna own it someday
9
Under the Tuscan Sun 2003,  PG-13)
Under the Tuscan Sun
Loved it and the guy she meets is hot wreew!
10
Nights in Rodanthe 2008,  PG-13)
Nights in Rodanthe
cried my eyes out at the end!
11
The Time Traveler's Wife 2009,  PG-13)
The Time Traveler's Wife
cried like hell!
12
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
My Sister's Keeper
cried like mary-magdalene!! yep!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments