My Favorite Movies


  SunFiEr's Rating My Rating
1
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
2
The Matrix 1999,  R)
3
Harlem Nights 1989,  R)
4
Once Upon a Time in America 1984,  R)
5
Braveheart 1995,  R)
6
She's Gotta Have It 1986,  R)
7
Spook Who Sat By the Door 1973,  PG)
8
Soylent Green 1973,  PG)
9
Assault on Precinct 13 1976,  R)
10
Natural Born Killers 1994,  R)
11
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
12
The Man Who Would Be King 1975,  PG)
13
Rent 2005,  PG-13)
14
Cleopatra 1963,  G)
15
Original Sin 2001,  R)
16
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
17
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
18
Scarface 1983,  R)
19
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
20
Predator 1987,  R)
21
The Terminator 1984,  R)
22
Purple Rain 1984,  R)
23
Sin City 2005,  R)
24
Once Were Warriors 1994,  R)
25
Blade Runner 1982,  R)
26
The Shawshank Redemption 1994,  R)
27
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)
28
Spartacus 1960,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments