My Favorite Movies
only some of my fav movies ... i love so many that it's hard to make an accurate selection ! So excuse my excessive comments and have fun watching one of those quality movies.
| sunb34mm's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 2 |
Twin Peaks: Fire Walk With Me 1992, Unrated) |
|
| 3 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 4 |
Paris, Texas 1983, R) |
|
| 5 |
Dead Man 1995, R) |
|
| 6 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 7 |
Clerks 1994, R) |
|
| 8 |
Ne le Dis à Personne (Tell No One) 2006, Unrated) |
|
| 9 |
Mysterious Skin 2004, NC-17) |
|
| 10 |
Open Your Eyes (Abre los ojos) (Permanent Midnight) 1997, R) |










