Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sumptuousdish's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
i like them all but only own one so far
4
Forrest Gump 1994,  PG-13)
5
Braveheart 1995,  R)
6
Grease 1978,  PG)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
good movie just not my favorite
8
Shrek 2001,  PG)
9
Pretty Woman 1990,  R)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
makes me cry all the time
12
Remember the Titans 2000,  PG)
13
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
14
Back to the Future 1985,  PG)
15
The Breakfast Club 1985,  R)
16
Gladiator 2000,  R)
17
The Godfather 1972,  R)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. sumptuousdish
    sumptuousdish posted 2 years ago

    there are so many great movies but i also like movies from the 30's 40's and 50's