My Favorite Movies
| suluhiana's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 3 |
Dark City 1998, R) |
|
| 4 |
The Witches 1990, PG) |
|
| 5 |
The Constant Gardener 2005, R) |
|
| 6 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 7 |
Monsoon Wedding 2002, R) |
|
| 8 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 9 |
To Kill A Mockingbird 1962, Unrated) |
|
| 10 |
Munich 2005, R) |
|
| 11 |
A History of Violence 2005, R) |
|
| 12 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 13 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 14 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 15 |
The Prestige 2006, PG-13) |














