My Favorite Movies
my top 15
in no perticular order
| sulivanjack1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fever Pitch 1997, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 6 |
The Spongebob Squarepants Movie 2004, PG) |
|
| 7 |
DOA: Dead or Alive 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 9 |
Saw 2004, R) |
|
| 10 |
Saw II 2005, R) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 16 |
Fever Pitch 1985, R) |
















