My Favorite Movies
Science Fiction
| Sulacor's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Alien3 1992, R) |
|
| 2 |
Alien 1979, R) |
|
| 3 |
The Thing 1982, R) |
|
| 4 |
Screamers 1996, R) |
|
| 5 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 6 |
Aliens 1986, R) |
|
| 7 |
Alien Resurrection 1997, R) |
|
| 8 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Escape from New York 1981, R) |
|
| 10 |
Solaris 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Virus 1999, R) |
|
| 12 |
Enemy Mine 1985, PG-13) |
|
| 13 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 14 |
The Langoliers 1995, PG-13) |
|
| 15 |
The Night Flier 1998, R) |
|
| 16 |
Prototype 1983, PG) |
|
| 17 |
Event Horizon 1997, R) |
|
| 18 |
Silent Running 1971, G) |
|
| 19 |
Outland 1981, R) |
|
| 20 |
Independence Day 1996, PG-13) |




















