Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Suke's Rating My Rating
1
Army of Darkness 1993,  R)
2
Clerks II 2006,  R)
3
Spaceballs 1987,  PG)
4
The Matrix 1999,  R)
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
6
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
9
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
10
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
11
The Matrix Reloaded 2003,  R)
12
The Matrix Revolutions 2003,  R)
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
15
Hellraiser 1987,  R)
16
Hellraiser - Bloodline 1996,  R)
17
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
19
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
20
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
21
The Legend (Fong Sai Yuk) 1993,  R)
22
Once Upon a Time in China 1991,  R)
23
The One 2001,  PG-13)
24
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
25
Who Am I? ,  PG-13)
26
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
27
Rush Hour 1998,  PG-13)
28
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
29
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
30
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
31
Rumble in the Bronx 1996,  R)
32
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
33
City Hunter (Sing si lip yan) 1992,  PG-13)
34
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
35
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
36
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
37
An Evening with Kevin Smith 2002,  Unrated)
38
Dogma 1999,  R)
39
Chasing Amy 1997,  R)
40
Clerks 1994,  R)
41
Mallrats 1995,  R)
42
An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder 2006,  Unrated)
43
History of the World -- Part I 1981,  R)
44
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
45
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
46
Blazing Saddles 1974,  R)
47
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
48
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
49
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
50
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments