My Favorite Movies
| suhath's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 2 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 6 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 8 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 9 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 10 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 11 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 12 |
Match Point 2005, R) |












