Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  SugarhiOnKH's Rating My Rating
1
Enchanted 2007,  PG)
Enchanted
OMG THIS WAS THE BESTEST, MOST PERFECT DATE MOVIE EVER!!!!!! I LUVED IT SOOOO MUCH!!!! ^_^
2
WALL-E 2008,  G)
WALL-E
ALMOST AS GOOD AS ENCHANTED!!!! SOOO AMAZING!!! ^_^
3
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
OMG!!! THIS MOVIE IS SO AMAZING!! I LOVE EVERY MINUTE IF IT!!! THERE'S NOTHING THAT COULD'VE MADE THIS MOVIE BETTER!!!!
4
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
This is one of the cutest, happiest movies ever!!! ^_^ i absolutely love it!!
5
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
Bill & Ted's Excellent Adventure
OMG this movie is freakin HILARIOUS!! i think everyone should c see this movie!!!! sand...wind...DUDE!! lol, and my other fav line is be excellent to each other, and party on dudes!!!
6
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
OMG! this movie is SOOOO VERY funny!!!
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
OMG I COMPLETELY LOVE THIS MOVIE!! i loved everything, and i hope they make a 4th, it was SOOOO AMAZING it can only get better!!
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
OMG! this was the BEST hp movie yet!! compared to the book though, they missed a lot o details, but it was still VERY entertaining!! ^_^
9
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
Haley Joel Osment is SOOOO good in this!! plus he's so adorable, and he's SORA!! lol, and the plot is really mind boggling too!
10
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
OH MY FREAKIN GOSH!!!! THIS MOVIE WAS AMAZING!!!!! ^_^
11
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
Adam Sandler is HILARIOUS!
12
Click 2006,  PG-13)
13
Peter Pan 2003,  PG)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
17
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Harry Potter is AMZING!
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
20
50 First Dates 2004,  PG-13)
21
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
22
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
23
The Notebook 2004,  PG-13)
24
Legally Blonde 2001,  PG-13)
25
Over the Hedge 2006,  PG)
26
Shrek 2 2004,  PG)
27
Madagascar 2005,  PG)
28
She's the Man 2006,  PG-13)
29
Finding Nemo 2003,  G)
30
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
31
The Incredibles 2004,  PG)
32
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
33
Tootsie 1982,  PG)
Tootsie
THIS MOVIE IS SOO HILARIOUS!!
34
The Hot Chick 2002,  PG-13)
The Hot Chick
HAHAHAHAHA!
35
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
lol!
36
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
Will Ferrell is too funny!!
37
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
38
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
LOL!!!
39
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
40
Billy Madison 1995,  PG-13)
41
Hitch 2005,  PG-13)
42
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
43
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
44
Finding Neverland 2004,  PG)
45
Mean Girls 2004,  PG-13)
46
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
I LUV THESE SONGS!
47
Hoot 2006,  PG)
Hoot
OMG Cody Linley and Logan are so cute!!!
48
Monster House 2006,  PG)
Monster House
This movie is SOO cute and very unpredictable! I luv the part when DJ and Jenny are together, it's soo cute!!
49
Just Friends 2005,  PG-13)
50
RV 2006,  PG)
51
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
52
Pay It Forward 2000,  PG-13)
Pay It Forward
OMG! i LUV HALEY JOEL OSMENT! plus this movie is very happy-
53
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
Yay! This movie is in Kingdom Hearts!
54
High School Musical 2 2007,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments