My Favorite Movies
| suecarol's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 3 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 4 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 5 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 6 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 7 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 8 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 11 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 12 |
Dragonfly 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Stardust 2007, PG-13) |













