My Favorite Movies


  SUAVEBEANER's Rating My Rating
1
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
FAST CARS FAST WOMEN
2
Scarface 1983,  R)
Scarface
YOU NEED BAD GUYZ LIKE ME
3
Domino 2005,  R)
Domino
GIRL,GUNS,ROCK N ROLL
4
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
NOTHIN BETTER THAN KICKIN UR OWN ASS!
5
300 2007,  R)
300
BLOOD YUMMY!
6
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
AWWW THE GOOD OL DAYS
7
How High 2001,  R)
How High
UPDATED VERSION OF CHEECH & CHONG
8
Cheech and Chong's Still Smokin' 1983,  R)
Cheech and Chong's Still Smokin'
PUFF PUFF GIVE FOOL!
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
ONE OF MY EX HAD A BLACK PEARL
10
The Departed 2006,  R)
The Departed
GANGSTA GANGSTA
11
Sin City 2005,  R)
Sin City
I ONLY LIKE IT CUZ JESS ALBA IS IN IT.I WANNA KISS THOSE LIPS!
12
Beerfest 2006,  R)
Beerfest
4 SOME WEIRD REASON I WANT BEER AFTER WATCHIN THIS...DAS BOOT!
13
Click 2006,  PG-13)
Click
I NEED A REMOTE
14
Saw II 2005,  R)
Saw II
BLOOD
15
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
16
A Labyrinth of Time 2004,  Unrated)
A Labyrinth of Time
I THOUGHT IT WAS 4 KIDS..OH WELL
17
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
ONLY CUZ RACHEL MCADAMS IS IN IT
18
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
ADAM SANDLERS THE MAN
19
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
20
88 Minutes 2007,  R)
21
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
22
Freddy Got Fingered 2001,  R)
23
Havoc 2005,  R)
24
Forrest Gump 1994,  PG-13)
25
Old School 2003,  R)
Old School
FRANK THE TANK FRANK THE TANK!!
26
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
'THEIR BREAKDANCE FIGHTING'
27
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
BIG SCORE COOL CAST
28
American Pie 1999,  R)
29
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
30
The Longest Yard 2005,  PG-13)
31
Born in East L.A. 1987,  R)
32
Cheech and Chong's Nice Dreams 1981,  R)
33
Up in Smoke 1978,  R)
34
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
Lara Croft - Tomb Raider
DONT MESS W/ A GIRL WHO KNOWS HOW 2 USE GUNS
35
Resident Evil 2002,  R)
36
Red Eye 2005,  PG-13)
37
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior)
THERES SUM BAD ASS FIGHT SCENES
38
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
Pink Floyd - The Wall
I WATCHED THIS ON ACID ONCE,IT MADE MORE SENSE
39
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
I WAS A TUCKER B4 EXCEPT I WASN'T A JOCK STRAP
40
21 Grams 2003,  R)
21 Grams
SEAN PENN :GREAT ACTOR
41
187 1997,  R)
187
R U DONE
42
Idiocracy 2006,  R)
43
Camp Nowhere 1994,  PG)
Camp Nowhere
1ST TIME JESSICA ALBA SPOTTED(EXTRA)
44
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
HELP ME TOM CRUISE...
45
Lisa Lampanelli - The Queen of Mean 2002,  Unrated)
Lisa Lampanelli - The Queen of Mean
THIS BITCH IZ CRAAAZY FUNNY
46
Howard the Duck 1986,  PG)
Howard the Duck
BEASTIALITY MMMMM JK
47
Christine 1983,  R)
Christine
I LUV OL SKOOL CARS.I HAVE A 65 IMPALA,BUT IT DOESNT KILL PPL WE HAVE AN OPEN RELATIONSHIP ;)
48
Mr. Brooks 2007,  R)
Mr. Brooks
BEST TASTIN MOVIE IN A WHILE.
49
Heavy Metal 2000 2000,  R)
50
Slipknot: Welcome to Our Neighborhood 1999,  Unrated)
51
Awake 2007,  R)
Awake
WOW JESS WENT FROM SWEET & CHARMING 2 BITCH ON HEELS!THE MOVIE STARTS OUT LIKE ANY LUVY DUBY CHIK FLICK BUT THEN THE TWIST GETS YOU.BETTER THAN I THOUGHT
52
Harlem Nights 1989,  R)
Harlem Nights
SUM FUN E SHIZZNIT!
53
Blow 2001,  R)
Blow
BASED ON SUM TRUE SHIZZNIT...MONEY MONEY MONEY.ITS SUM SCARFACE SHIT SON
54
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
JOLIES FUCKIN LOCA & FIT THE PART... SUM HOW CRAZY CHIX R ATTRACTED 2 ME & VICE VERSA LOL
55
Cool World 1992,  PG-13)
Cool World
DRUG INDUCED MUSHROOM FRIENDLY COLORS
56
TRON 1982,  PG)
57
Interview with the Vampire 1994,  R)
58
The Notorious Bettie Page 2005,  R)
The Notorious Bettie Page
SHES A TATTOO ICON EYECANDY
59
Tank Girl 1995,  R)
Tank Girl
DNT PISS OFF A GIRL WITH A BIG ASS CANNON
60
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
Koroshiya 1 (Ichi the Killer)
FAV JAPANESE FILM MUY BUENA
61
The Warriors 1979,  R)
The Warriors
WARRRIOORSS COME OUT AND PLAAYYYAY WAAAARRIOOOORS COME OUT AND PLAAAAYYAY!
62
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
SIN....MMM TASTES GOOD N THE MORN W SUGAR & CREAM
63
The Blues Brothers 1980,  R)
64
Léon (The Professional) 1994,  R)
Léon (The Professional)
'CAN U TEACH ME TO CLEAN?' NO WOMEN OR CHILDREN
65
Superbad 2007,  R)
Superbad
DUDE! R U BLEEDIN?THERES A BLOOD STAIN ON UR PANTS!
66
Grandma's Boy 2006,  R)
Grandma's Boy
U HAVE 2B A STONER OR A GAMER 2 ENJOY THIS
67
Porn Star - The Legend of Ron Jeremy 2001,  R)
68
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
GREAT FILM CUZ IT TRUE
69
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
CLASSIC
70
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
OH JESSICA JESSICA.I'VE WATCHED @ LEAST 10X S & STILL LUV IT
71
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
I THINK THIS ONE IS BASED ON ME.LOL!
72
Blazing Saddles 1974,  R)
Blazing Saddles
CHECK THIS ONE OUT!
73
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
74
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
75
From Hell 2001,  R)
76
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
I'VE WATCHED THIS A 1000ND TIMES & I'LL STILL WATCH IT ANOTHER 1000ND X'S
77
Bomb It 2007,  Unrated)
Bomb It
GRAFF UP THE WORLD LOCO
78
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
Blood In, Blood Out (Bound by Honor)
i dont want his pork chop..i want his life!
79
Spun 2002,  R)
Spun
fookin crackheads.suvari plays the dirty crackwhore to a tee
80
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
AS UR ATTORNEY I ADVISE U 2 WATCH THIS FILM

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments