Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  stupefy's Rating My Rating
1
That Thing You Do! 1996,  PG)
2
High Fidelity 2000,  R)
3
Tapeheads 1988,  R)
4
Swing Kids 1993,  PG-13)
5
Batman Begins 2005,  PG-13)
6
American Psycho 2000,  R)
7
The Lost Boys 1987,  R)
8
Parenthood 1989,  PG-13)
9
Dead Poets Society 1989,  PG)
10
Reservoir Dogs 1992,  R)
11
Dazed and Confused 1993,  R)
12
My Own Private Idaho 1991,  R)
13
Cube 1997,  R)
14
A Dog's Breakfast 2007,  PG-13)
15
My Best Friend Is a Vampire 1988,  PG)
16
Stand by Me 1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments