My Favorite Movies
| stulover's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hollow Man 2000, R) |
|
| 2 |
Trapped 2002, R) |
|
| 3 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 4 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 5 |
Head in the Clouds 2004, R) |
|
| 6 |
My Dog Skip 1999, PG) |
|
| 7 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 8 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 10 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 12 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 13 |
Ella Enchanted 2004, PG) |
|
| 14 |
Beauty and the Beast 1986, G) |
|
| 15 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 16 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999, G) |
|
| 19 |
Pokemon - The Movie 2000 2000, G) |
|
| 20 |
The 10th Kingdom 2002, Unrated) |
|
| 21 |
Step Up 2006, PG-13) |





















