My Favorite Movies
| StrawberryKLC's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Girl with the Dragon Tattoo 2009, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 4 |
The Machinist 2003, R) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Harold and Maude 1971, PG) |
|
| 7 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 8 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Crash 2005, R) |
|
| 10 |
The Misfits 1961, Unrated) |
|
| 11 |
3 Women 1977, PG) |
|
| 12 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 13 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 14 |
Fargo 1996, R) |
|
| 15 |
Twin Peaks - Fire Walk with Me 1992, R) |
|
| 16 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 17 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 18 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 19 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 20 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 21 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 22 |
The Girl Who Played with Fire (Flickan som lekte med elden) 2009, R) |






















