Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  strassman's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Planes, Trains and Automobiles 1987,  R)
6
The Pink Panther 1963,  Unrated)
7
The Revenge of the Pink Panther 1978,  PG)
8
Twister 1996,  PG-13)
9
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
10
The Princess Bride 1987,  PG)
11
A Fish Called Wanda 1988,  R)
12
Trainspotting 1996,  R)
13
The Shawshank Redemption 1994,  R)
14
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
15
300 2007,  R)
16
Forrest Gump 1994,  PG-13)
17
Braveheart 1995,  R)
18
Dirty Rotten Scoundrels 1988,  PG)
19
Wedding Crashers 2005,  R)
20
The Party 1968,  PG)
21
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
22
Young Guns 1988,  R)
23
Young Guns II 1990,  PG-13)
24
Varsity Blues 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments