My Favorite Movies
| stormy67's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 6 |
The Full Monty 1997, R) |
|
| 7 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 8 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 9 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 10 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 11 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 12 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Mrs. Henderson Presents 2005, R) |
|
| 15 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Rat Race 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 18 |
Wolf Creek 2004, R) |
|
| 19 |
Extreme Ops 2002, PG-13) |


















