My Favorite Movies


  stormb55's Rating My Rating
1
A Clockwork Orange 1971,  R)
A Clockwork Orange
Excellent movie..the lost youth of tomorrow..
2
Conan the Barbarian 1982,  R)
3
Escape from New York 1981,  R)
4
Fight Club 1999,  R)
5
Battle of Britain 1969,  G)
6
The Day the Earth Stood Still 1951,  G)
7
Natural Born Killers 1994,  R)
8
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
9
Once Were Warriors 1994,  R)
Once Were Warriors
If you have not seen this movie make it a top priority to see it! very very disturbing movie but acting is excellent and story is very thought provoking..
10
American History X 1998,  R)
11
The Warriors 1979,  R)
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
13
Hellraiser 1987,  R)
14
Alien 1979,  R)
15
A Bridge Too Far 1977,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments