My Favorite Movies


  stopthemusic's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Awesome.
4
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Almost a perfect movie if such a thing exists.
5
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
Great movie.
6
Forrest Gump 1994,  PG-13)
7
Office Space 1999,  R)
8
Batman Begins 2005,  PG-13)
9
Zoolander 2001,  PG-13)
10
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Loved it.
11
Saving Private Ryan 1998,  R)
12
The Shawshank Redemption 1994,  R)
13
Groundhog Day 1993,  PG)
Groundhog Day
A nightmare fantasy I often share. I would love to repeat a day over and over until I've read prolificly and learned the piano!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments