My Favorite Movies


  1. stlmark7
  2. Mark

Give list a short description

  stlmark7's Rating My Rating
1
Clerks 1994,  R)
2
Clerks II 2006,  R)
3
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
4
Step Brothers 2008,  R)
5
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
6
Swingers 1996,  R)
7
Zack and Miri Make a Porno 2008,  R)
8
Old School 2003,  R)
9
Elf 2003,  PG)
10
Superbad 2007,  R)
11
Boyz n the Hood 1991,  R)
12
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
13
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
14
Jackass - The Movie 2002,  R)
15
Scream 1996,  R)
16
Jackass: Number Two 2006,  R)
17
Mallrats 1995,  R)
18
Now You Know 2002,  R)
19
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
20
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
21
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
22
An Evening with Kevin Smith 2002,  Unrated)
23
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
24
Wedding Crashers 2005,  R)
25
Billy Madison 1995,  PG-13)
26
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
27
Dazed and Confused 1993,  R)
28
Made 2001,  R)
29
Dogma 1999,  R)
30
Scream 2 1997,  R)
31
Detroit Rock City 1999,  R)
32
Scream 3 2000,  R)
33
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
34
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
35
Knocked Up 2007,  R)
36
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
37
Kung Fu Panda 2008,  PG)
38
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
39
Tommy Boy 1995,  PG-13)
40
Black Sheep 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments