My Favorite Movies
| stickyickey's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blade 1998, R) |
|
| 2 |
Blade II 2002, R) |
|
| 3 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 4 |
Kidulthood 2005, R) |
|
| 5 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 6 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 7 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 8 |
Ultraviolet 2006, PG-13) |
|
| 9 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 10 |
Underworld 2003, R) |
|
| 11 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 12 |
Van Helsing: The London Assignment 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Saw II 2005, R) |
|
| 15 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 17 |
District B13 (Banlieue 13) 2004, R) |
|
| 18 |
Hostel 2006, R) |
|
| 19 |
Hostel: Part II 2007, R) |
|
| 20 |
The Players Club 1998, R) |
|
| 21 |
Rollin' With the Nines 2005, R) |
|
| 22 |
DOA: Dead or Alive 2007, PG-13) |
|
| 23 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 24 |
The Game 1997, R) |






















