My Favorite Movies
| steverb1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Outbreak 1995, R) |
|
| 3 |
Eraser 1996, R) |
|
| 4 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 5 |
Smokin' Aces 2007, R) |
|
| 6 |
The Marine 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 11 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 12 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Transporter 2 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 15 |
Underworld 2003, R) |
|
| 16 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Ben-Hur 1959, G) |
|
| 18 |
The Departed 2006, R) |
|
| 19 |
Snakes on a Plane 2006, R) |
|
| 20 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 21 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 22 |
Year of the Dragon 1985, PG) |
|
| 23 |
Kiss of the Dragon 2001, R) |
|
| 24 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 25 |
Constantine 2005, R) |
|
| 26 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 27 |
Miami Vice 2006, R) |
|
| 28 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 29 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 30 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 31 |
Blade 1998, R) |
|
| 32 |
Blade II 2002, R) |
|
| 33 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 34 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 35 |
Troy 2004, R) |
|
| 36 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 37 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 38 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 39 |
The Hunted 1995, R) |







































