My Favorite Movies
| stevep's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 2 |
Midnight Express 1978, R) |
|
| 3 |
The Sting 1973, PG) |
|
| 4 |
The Deer Hunter 1978, R) |
|
| 5 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 6 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 7 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 8 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 9 |
Scarface 1983, R) |
|
| 10 |
Caddyshack 1980, R) |
|
| 11 |
Gaslight 1944, Unrated) |
|
| 12 |
The Departed 2006, R) |












