My Favorite Movies


  stevensmovies's Rating My Rating
1
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
One of the best films ever!
2
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
This movie is so good. Its just awesome. Its so true and real. :)
3
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
Funny as hell. Carrey Rules.
4
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
Mel is awesome. This movie is awesome. All I can say is that it rules.
5
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
A great movie, stunning.
6
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
The Lost World - Jurassic Park
A great movie.
7
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights
My all time fav comedy next to Ace Ventura.
8
My Dog Skip 1999,  PG)
My Dog Skip
A truely great movie. Amazing.
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
A kick arse funny film, gotta love it.
10
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
A kick arse movie, Carrey rules!
11
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Awesome movie, sad though
12
300 2007,  R)
300
An absolutely fantastic movie.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments