My Favorite Movies
| StevensAn's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 4 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 6 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 9 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 10 |
Sunshine 2007, R) |
|
| 11 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Memento 2000, R) |
|
| 13 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 14 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
GoldenEye 1995, PG-13) |
|
| 17 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 18 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |


















