Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  stevenmcfall2's Rating My Rating
1
Hancock 2008,  PG-13)
2
The Forbidden Kingdom 2008,  PG-13)
3
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
4
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King)
Its his best movie yet!
5
School of Rock 2003,  PG-13)
6
Wedding Crashers 2005,  R)
7
The Longest Yard 2005,  PG-13)
8
Meet the Spartans 2008,  PG-13)
Meet the Spartans
Its really funny 2 watch
9
Drillbit Taylor 2008,  PG-13)
10
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
11
Jumper 2008,  PG-13)
12
The Transporter 2002,  PG-13)
13
Transporter 2 2005,  PG-13)
14
Crank 2006,  R)
15
War (Rogue Assassin) 2007,  R)
16
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
17
Kung Fu Hustle 2004,  R)
18
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
19
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
Unleashed (Danny the Dog)
Its 1 of my favorite movies
20
Doomsday 2008,  R)
Doomsday
It has a lot of action & is a great movie.
21
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
Its really great!
22
Death Race 2008,  R)
23
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
Its awsomely funny
24
Postal 2007,  R)
Postal
This is a awsomely funny movie!
25
WaSanGo (Volcano High) 2002,  PG-13)
WaSanGo (Volcano High)
Its alot better in subs cause the dubbed is voiced by Redman the rapper which makes it sound stupid.
26
College 2008,  R)
27
Disaster Movie 2008,  PG-13)
Disaster Movie
This movie made me laugh my ass off.
28
CJ7 2008,  G)
CJ7
Its a really funny movie.
29
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
30
Grandma's Boy 2006,  R)
Grandma's Boy
This is a good movie about games that smokes pot.
31
The Island 2005,  PG-13)
32
House of Wax 2005,  R)
33
Ghost Ship 2002,  R)
34
Freddy vs. Jason 2003,  R)
35
Freddy VS Ghostbusters 2004,  Unrated)
36
Devour 2005,  R)
37
Transporter 3 2008,  PG-13)
38
Rat Race 2001,  PG-13)
39
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
40
The Covenant 2006,  PG-13)
41
Clerks II 2006,  R)
42
BASEketball 1998,  R)
43
National Lampoon's Senior Trip 1995,  R)
44
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
X-Men Origins - Wolverine
It was really good cause it had a couple of really cool mutants like Gambit and Deadpool.
45
The Hangover 2009,  R)
The Hangover
Its a must see comedy!
46
Fired Up 2009,  PG-13)
47
Gekijô ban Naruto: Shippûden - Kizuna (Gekijô ban Naruto: Shippûden 08) 2008,  Unrated)
48
5ive Girls 2006,  Unrated)
49
The Final Destination 2009,  R)
The Final Destination
I love the series of these movies with the unique ways of people dying is awesome.
50
The Boondock Saints II: All Saints Day 2009,  R)
51
The Boondock Saints 2000,  R)
52
Crank 2: High Voltage 2009,  R)
53
The Drawn Together Movie: The Movie! 2010,  Unrated)
The Drawn Together Movie: The Movie!
Very Very Very Very Funny
54
Date Night 2010,  PG-13)
55
The Losers 2010,  PG-13)
The Losers
A good movie
56
She's Out of My League 2010,  R)
She's Out of My League
This was a very funny movie
57
Hot Tub Time Machine 2010,  R)
58
American Pie Presents: Book of Love 2009,  R)
59
Serendipity 2001,  PG-13)
Serendipity
I dont care what ppl think of me cause I enjoy this movie. I believe that we are destined to meet our soul mate. Kate Beckinsale is very very hot in this movie to.
60
Killers 2010,  PG-13)
Killers
Was a very good movie.
61
A Dirty Shame 2004,  R)
A Dirty Shame
I enjoyed this movie
62
Bullets, Blood & a Fistful of Ca$h 2006,  Unrated)
63
Decoys 2003,  R)
64
White Noise 2: The Light 2007,  PG-13)
White Noise 2: The Light
I think this one is way better then the 1st.
65
Smokin' Aces 2: Assassin's Ball 2009,  R)
66
Icarus (Dolph Lundgren is The Killing Machine) 2009,  R)
67
Drive Angry 2011,  R)
68
Sucker Punch 2011,  PG-13)
69
After.Life 2009,  R)
70
Spun 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments