My Favorite Movies
| stevejaa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 3 |
District B13 (Banlieue 13) 2004, R) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001, R) |
|
| 7 |
Crying Freeman 1995, Unrated) |
|
| 8 |
The Bodyguard From Beijing , R) |
|
| 9 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 11 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 13 |
Troy 2004, R) |
|
| 14 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 15 |
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006, R) |
|
| 17 |
Amadeus 1984, PG) |
















