My Favorite Movies
| steveboddie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 2 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 3 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 6 |
Scarface 1983, R) |
|
| 7 |
Blow 2001, R) |
|
| 8 |
Deep Impact 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Phenomenon 1996, PG) |
|
| 10 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 11 |
Friday 1995, R) |
|
| 12 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 13 |
The Mist 2007, R) |













