My Favorite Movies
| stephnaphone's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 3 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 4 |
Chicken Little 2005, G) |
|
| 5 |
Felicity 1979, R) |
|
| 6 |
Samantha - An American Girl Holiday 2004, Unrated) |
|
| 7 |
The Pink Panther 2006, PG) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 11 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 12 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 14 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 15 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 16 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Grease 1978, PG) |
|
| 18 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 20 |
Mulan 1998, G) |
|
| 21 |
Mulan II 2004, G) |
|
| 22 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 23 |
Night at the Museum 2006, PG) |























