My Favorite Movies


  1. stephhouston
  2. steph

Mary Poppins - legend of a film.
horrors.
films that have some meaning to them.
comedies - shaun of the dead

  stephhouston's Rating My Rating
1
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
2
Honey 2003,  PG-13)
3
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
4
Cruel Intentions 1999,  R)
5
The Green Mile 1999,  R)
6
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
its great! i cried! i love it
7
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
8
13 Ghosts 1960,  Unrated)
13 Ghosts
very good! well the new one was!
9
Seven (Se7en) 1995,  R)
10
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
tres bien
11
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
great
12
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
suprisingly i really liked it
13
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
14
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
15
Saw 2004,  R)
16
Final Destination 2000,  R)
17
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
18
Constantine 2005,  R)
19
The Matrix Reloaded 2003,  R)
20
About a Boy 2002,  PG-13)
About a Boy
loved it
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
22
Scream 1996,  R)
23
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
24
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
loved it!
25
Finding Nemo 2003,  G)
26
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
crease
27
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
i really didnt like 50cent until i saw this film! didnt think i was gona like it at all; but was pleasently suprise!
28
I, Robot 2004,  PG-13)
29
American Wedding 2003,  R)
30
The Girl Next Door 2004,  R)
The Girl Next Door
creased all the way through
31
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
32
Blade 1998,  R)
33
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
34
The Mummy 1999,  PG-13)
35
Independence Day 1996,  PG-13)
36
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
37
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
38
The Mask 1994,  PG-13)
39
Final Destination 2 2003,  R)
40
Chicago 2002,  PG-13)
41
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
42
Cool Runnings 1993,  PG)
43
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
44
Shark Tale 2004,  PG)
45
Blade II 2002,  R)
46
Shaun of the Dead 2004,  R)
47
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
48
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments