Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  steev7372009's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
2
Twilight Zone: The Movie 1983,  PG)
3
Grindhouse 2007,  R)
4
Erin Brockovich 2000,  R)
5
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
7
The Matrix 1999,  R)
8
The Island 2005,  PG-13)
9
Aeon Flux 2005,  PG-13)
10
Ghost Rider 2007,  PG-13)
11
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
12
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
13
Pursuit of Happiness 2001,  Unrated)
14
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
15
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
16
Material Girls 2006,  PG)
17
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
18
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
19
Chicago 2002,  PG-13)
20
West Side Story 1961,  PG)
21
Step Up 2006,  PG-13)
22
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
23
Flashdance 1983,  R)
24
8 Mile 2002,  R)
25
American Pie 2 2001,  R)
26
The Girl Next Door 2004,  R)
27
The Girl Next Door 2007,  R)
28
Last House on Dead End Street 1977,  R)
29
Borderland 2007,  R)
30
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
31
Saw V 2008,  R)
32
Saw 2004,  R)
33
House of Wax 2005,  R)
34
Pin 1988,  R)
35
Joey (Making Contact) 1985,  PG)
36
Kurosufaia (Pyrokinesis) (Cross Fire) 2000,  Unrated)
37
Akira 1988,  R)
38
Appurushîdo (Appleseed) 1988,  Unrated)
39
Appleseed Saga: Ex Machina 2008,  PG-13)
40
Ghost in the Shell 1996,  R)
41
Blade Runner 1982,  R)
42
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments