My Favorite Movies


  stealthinc's Rating My Rating
1
Akira 1988,  R)
Akira
It just gets better everytime
2
It's a Wonderful Life 1946,  G)
It's a Wonderful Life
It makes me cry like a girl everytime
3
The Godfather 1972,  R)
4
Stand by Me 1986,  R)
5
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
My all time favourite movie
6
Seven (Se7en) 1995,  R)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Fight Club 1999,  R)
9
Pulp Fiction 1994,  R)
10
The Godfather, Part II 1974,  R)
11
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments