My Favorite Movies


  starrose3's Rating My Rating
1
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
2
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004,  Unrated)
Veer Zaara (Veer-Zaara)
this IS the love story of ALL times!!!! the love that they had for each other is unimaginable!!!!! unheared of!! so deep!!! AMAZINGLY AWESOME!!!!!!!
3
Enough 2002,  PG-13)
4
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
WOOOOW!!! WHAT A HELL OF A MOVIEEE!!!!!
5
Top Gun 1986,  PG)
6
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)
Kal Ho Naa Ho
ANOTHER GREAT LOVE STORY!!!!!
7
Gangster 2006,  Unrated)
8
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
LOVE IT!!!
9
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
10
Speed 1994,  R)
11
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
12
Over the Top 1986,  PG)
13
Taal 2000,  G)
14
Dil Chahta Hai 2001,  Unrated)
15
The Blue Lagoon 1980,  R)
16
Return to the Blue Lagoon 1991,  PG-13)
17
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
18
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
another old time FAVORITE!!!!
19
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
20
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
21
Field of Dreams 1989,  PG)
22
The Sandlot 2 2005,  PG)
23
Fly Away Home 1996,  PG)
24
Homeward Bound - The Incredible Journey 1993,  G)
25
Homeward Bound II - Lost in San Francisco 1996,  G)
26
Home Alone 1990,  PG)
Home Alone
wh couldnt love this movie....all those traps and such!! lools!!
27
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
28
Weekend at Bernie's II 1993,  PG)
29
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
this movie was histerical.....but not for kiddies...defanetly not for the kids!!! i would see it again!!
30
The Guru 2002,  R)
31
Hulchul 2004,  Unrated)
Hulchul
EXCELLENT MOVIE!!!!
32
Dead Again 1991,  R)
33
Sinbad: Son Of A Preacher Man 1996,  Unrated)
34
Tamara 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments