My Favorite Movies
| stantonb's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 2 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 3 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 4 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 5 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 6 |
Wes Craven's New Nightmare 1994, R) |
|
| 7 |
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991, R) |
|
| 8 |
Freddy vs. Jason 2003, R) |
|
| 9 |
2001 Maniacs 2004, R) |
|
| 10 |
Return of the Living Dead 3 1993, R) |
|
| 11 |
Day of the Dead 1985, Unrated) |
|
| 12 |
Mad Max 1979, R) |
|
| 13 |
Mad Max 2: The Road Warrior 1981, R) |
|
| 14 |
Mad Max Beyond Thunderdome 1985, PG-13) |
|
| 15 |
Puppet Master III: Toulon's Revenge 1991, R) |
|
| 16 |
The Puppet Masters 1994, R) |
|
| 17 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 18 |
Class of Nuke 'Em High 1986, R) |
|
| 19 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 20 |
Fear 1996, R) |
|
| 21 |
The Devil's Rejects 2005, R) |
|
| 22 |
Death Wish 1974, R) |
|
| 23 |
Death Wish 3 1985, R) |
|
| 24 |
Sleepstalker: The Sandman's Last Rites 1995, R) |
|
| 25 |
Vampires 1998, R) |
|
| 26 |
StrangeLand 1998, R) |


























