My Favorite Movies
| stacym12's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Slumdog Millionaire 2008, R) |
|
| 2 |
Training Day 2001, R) |
|
| 3 |
Monster's Ball 2001, R) |
|
| 4 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 7 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 8 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
|
| 9 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 10 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 11 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 19 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 20 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 21 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Desperado 1995, R) |
|
| 23 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 24 |
Wanted 2008, R) |
|
| 25 |
Roots: The Gift 1988, Unrated) |
|
| 26 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |

























