My Favorite Movies
my all time fav movies!
| stacey802's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
Drop Dead Fred 1991, PG-13) |
|
| 4 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13)
I loved this movie better than the first one. Cptn Jack Sparrow (Johnny Depp) is in debt with Davey Jones, the captain of the flying dutchman. He owes his life or 100 others so he sets out to restore his debt and find Davy Jones chest to kill davy jones. He ends up gettin Will Turner(Orlando Bloom) and Elizabeth Swan(Kiera Knightly) mixed up in the whole shananigan. Overall the movie is hilarious with natives after jack, a legendary water monster after jack and basically a whole lot of people after jack. very funny. highly recommend it! |
|
| 6 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 7 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 8 |
Hostel 2006, R) |
|
| 9 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 10 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 11 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 12 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 13 |
Seed Of Chucky 2004, R) |
|
| 14 |
Date Movie 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Boat Trip 2003, R) |
|
| 16 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Chasing Liberty 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 19 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 20 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Elektra 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 23 |
Dennis the Menace 1993, PG) |
|
| 24 |
Daredevil 2003, PG-13) |
























