My Favorite Movies


  1. ssingley
  2. Shanika

Some of the movies I like

  ssingley's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
2
300 2007,  R)
3
Taking Lives 2004,  R)
4
Kung Fu Hustle 2004,  R)
5
Kung Fu Panda 2008,  PG)
6
Half Baked 1998,  R)
7
Volcano High 2003,  Unrated)
8
The Notebook 2004,  PG-13)
9
Crank 2006,  R)
10
Crank 2: High Voltage 2009,  R)
11
Gladiator 2000,  R)
12
The Lost Boys 1987,  R)
13
The Goonies 1985,  PG)
14
The Color Purple 1985,  PG-13)
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
16
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
17
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
18
Face/Off 1997,  R)
19
50 First Dates 2004,  PG-13)
20
Boat Trip 2003,  R)
21
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
22
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
23
Transformers 2007,  PG-13)
24
Wanted 2008,  R)
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story 2007,  R)
26
Sin City 2005,  R)
27
Troy 2004,  R)
28
Fight Club 1999,  R)
29
Hero 2002,  PG-13)
30
There's Something About Mary 1998,  R)
31
Seven (Se7en) 1995,  R)
32
Night at the Museum 2006,  PG)
33
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
34
Hitch 2005,  PG-13)
35
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
36
Cruel Intentions 1999,  R)
37
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
38
Coming to America 1988,  R)
39
Forrest Gump 1994,  PG-13)
40
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
41
Wedding Crashers 2005,  R)
42
Braveheart 1995,  R)
43
Shrek 2001,  PG)
44
Old School 2003,  R)
45
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
46
How High 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments