My Favorite Movies


  srikandi27's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
MAIN RULE : NEVER TALK ABOUT FIGHT CLUB
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
3
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
beautiful one......
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
as yummy as the movie
6
Grease 1978,  PG)
7
Shrek 2001,  PG)
8
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
9
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
awal dari Mr. & Mrs.......
10
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
Don't argue it, you'll love it without any trick!!!!!
11
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
14
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
wajib nonton sepanjang masa!!!!!
15
Shrek the Third 2007,  PG)
16
Laskar pelangi (The Rainbow Troops) 2008,  Unrated)
17
Gie 2005,  Unrated)
18
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
19
City of Angels 1998,  PG-13)
20
The Little Prince 1974,  G)
21
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments